Stwórz łąkę przyjazną otoczeniu! – Mieszanki nasion dzikich roślin pojawiły się w ofercie Lidla


2021-05-20
Łąki nie tylko cieszą oko różnorodnością roślin i pełnią barw, ale przede wszystkim stanowią cenne otoczenie dla pszczół, motyli i innych owadów.

Te posadzone są niemal identyczne jak naturalne. We wszystkich sklepach sieci Lidl Polska od poniedziałku, 17.05 pojawią się różne rodzaje mieszanek nasion do stworzenia łąk kwietnych.

Przeczytaj również:

Na jednej łące może występować nawet 300 gatunków roślin i zwierząt. Łąka to również przestrzeń do życia, pożywienia i rozmnażania dla owadów. Szczególnie pszczoły, odgrywają ogromną rolę w całym ekosystemie, m.in. zapylając rośliny. Jeżeli stworzymy im odpowiednie warunki, wspomożemy ich mozolną, a jednocześnie bardzo ważną pracę. Co więcej, łąka to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż trawnik – korzenie jej roślin są długie, dzięki czemu wchłania dwa razy więcej wody niż trawa i doskonale radzi sobie w trakcie suszy, a podczas obfitych deszczy chroni przed podtopieniami. W ciągu jednego sezonu trawnik wymaga koszenia ok. 20 razy, natomiast łąka jedynie dwóch. Można ją również kosić z wykorzystaniem kosy, co jest bardziej przyjazne środowisku niż kosiarka. Zaletą łąki jest to, że nie wymaga żadnych środków chemicznych ani nawozów. Docenimy również fakt, że pomaga walczyć ze smogiem oraz ochładza powietrze.  

Sieć Lidl Polska proponuje w swojej najnowszej ofercie różne mieszanki nasion dzikich roślin do nasadzenia łąk. Jest to doskonała zabawa i edukacja dla najmłodszych oraz wsparcie dla środowiska. Jednocześnie łąka odpłaci się nam swoim pięknem i kolorem.

W ofercie od poniedziałku, 17.05 w sprzedaży będą dostępne różne warianty nasion, w tym: mieszanka dzikich roślin przyjazna pszczołom, mieszanka roślin wabiących motyle, mieszanka roślin dziko rosnących, mieszanka roślin o pachnących kwiatach oraz mieszanka roślin „na ostatnią chwilę”. Jedno opakowanie nasion kosztuje 19,99 zł i starcza na obsianie 25 mkw powierzchni. Producentem mieszanek jest polskie przedsiębiorstwo z rodzinną tradycją – W. Legutko. 


  Nadesłał:

Grzes33

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl