Monety obiegowe ze wszystkich krajów świata w ofercie Skarbnicy Narodowej
Skarbnica Narodowa poszerza swoją ofertę numizmatyczną o kolekcję monet obiegowych pochodzących z całego świata. Seria pochodzi ze wszystkich pięciu kontynentów i w wyjątkowy sposób dokumentuje kulturę, a także historię państw naszego globu.
Skarbnica Narodowa dla swoich Klientów przygotowała niezwykłą ofertę składającą się z oficjalnych monet obiegowych pochodzących niemal ze wszystkich zakątków świata.
Monety te wyemitowane zostały przez Banki Centralne danego kraju, które jako jedyne posiadają uprawnienia do wprowadzenia ich do obiegu pieniężnego. Prezentowana kolekcja składa się z monet pochodzących m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu i Indii, a także z tak egzotycznych krajów jak Wyspy Salomona.
Oficjalne monety obiegowe stanowią jedne z najbardziej interesujących oraz pożądanych obiektów kolekcjonerskich. Egipskie piramidy, amerykański orzeł czy wizerunki głów państw np. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy'ego czy królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II, przybliżą nam historię danego zakątku świata. Monety tworzą swoistą kronikę danego kraju, która może posłużyć nam jako niezwykle cenne źródło wiedzy.
„Dzięki naszej nowej ofercie Klienci mogą zapoznać się z niezwykłą historią pieniądza oraz krajów z całego globu. Dodatkowo jest to niepowtarzalna szansa na odbycie fascynującej podróży dookoła świata bez wychodzenia z domu!" - mówi Adam Zieliński, Dyrektor Zarządzający Skarbnicy Narodowej.
Skarbnica Narodowa Sp. z o.o. należy do europejskiej grupy Samlerhuset Group BV. Samlerhuset Group jest wiodącym europejskim dystrybutorem monet i medali okolicznościowych, z siedzibą główną w Amsterdamie i filiami w: Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Norwegii, Polsce, Czechach, Szwecji, Chinach oraz Wielkiej Brytanii. Samlerhuset Group jest oficjalnym dystrybutorem około 45 mennic z całego świata. Samlerhuset Group została mianowana oficjalnym dystrybutorem na Europę monet wyemitowanych z okazji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) i Vancouver (2010).
Nadesłał:
ap
|