Drugie życie książki w Zielonych Arkadach


2020-01-08
Czytanie książek to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu – i nic dziwnego. Lektury rozwijają wyobraźnię, przenoszą w nieznany świat i wzbudzają mnóstwo emocji. Najbardziej znaną formą popularyzowania czytelnictwa jest bookcrossing, do którego zapraszają Zielone Arkady.

Redukuje stres, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa… Korzyści z czytania książek można wymieniać bez końca. Dla wszystkich fanów literatury Zielone Arkady przygotowały specjalną strefę, w której można dzielić się książkami z innymi.

Przeczytaj również:

Książka potrzebuje każdej zaczytanej pary oczu – a im ich więcej, tym lepiej. W akcji wymiany książek aspekt rozrywkowy stoi na równi z tym edukacyjnym, dlatego warto dzielić się radością czytania z innymi – zachęca Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Aby wziąć udział w akcji, należy przyjść do strefy bookcrossingu zlokalizowanej przy Punkcie Informacji wraz z przeczytaną już książką i wymienić ją na inną dostępną pozycję. Punkt wymiany skupia beletrystykę – nie należy przynosić podręczników szkolnych, przewodników, poradników czy atlasów. Należy oddawać książki, które nie są zniszczone.

Strefa wymiany książek znajduje się przy Punkcie Informacji w Zielonych Arkadach. Można z niej korzystać codziennie w godzinach otwarcia Centrum. Udział w akcji jest bezpłatny.Nadesłał:

PRinspiration

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl