Buty sneakersy 2017


Buty sneakersy 2017
2017-06-27
Buty sneakersy są doskonałym przykładem na to, że popularność nigdy nie jest kwestią przypadku. Wielu z nas nie wie jednak w czym tkwi cały sekret wspomnianego obuwia. Ten tekst ma na celu doprowadzenie do sytuacji, w której nie będzie już jakichkolwiek niejasności.

Pojawienie się Sneakersów

Skoro mamy mówić na temat sukcesu Sneakersów, musimy powiedzieć o ich początku. Być może dla części z Państwa będzie to zaskoczenie, ale buty sneakersy pojawiły się w XIX wieku czyli stosunkowo szybko. Jak większość dobrze wie, obecnie mówi się o butach lifestylowych. Gdybyśmy mieli zdefiniować obuwie lifestylowe to należałoby powiedzieć, że mamy do czynienia z uniwersalnym obuwiem, takim rozwiązaniem na każdą okoliczność. Czy tak było od samego początku? Jak myślicie?

Przeczytaj również:

Na początku nie było "lifestylu"

Jak to często bywa, początki wygląda zupełnie inaczej niż teraźniejszość. Pojawienie się Sneakersów zaowocowało noszeniem ich na plażę oraz podczas ćwiczeń. Dzięki temu, ze obuwie miało gumową podeszwę chodzenie było niemal całkowicie bezszelestne. Po pewnym czasie Sneakersami zainteresowało się przedsiębiorstwo Keds. To przedsiębiorstwo jest niejako odpowiedzialne, iż doszło do podbicia rynku przez Sneakersy. Pierwsze modele tej marki pojawiły się w 1892 roku. W 1909 roku mieliśmy natomiast założenie firmy przez Marquisa Converse'a. Dlaczego o tym przypominam? Otóż, można powiedzieć, że było to umowne wejście Sneakersów do świata sportu (wtedy konkretnie koszykówki). Długo można by tak mówić o tym co już się wydarzyło. Czas jednak dość znacznie przenieść się w czasie.

Lata dwudzieste XX wieku

Lata dwudzieste ubiegłego wieku można określić jako czas, kiedy do Europy przybyła moda na Sneakersy (Bracia Adolf i Rudolf Dassler zakładają firmę produkującą sportowe obuwie).
Z czasem jednak obaj bracia się rozeszli. Zaowocowało to stworzeniem Adidasa (Adolf) oraz Pumy (Rudolf). Nie minęło wiele i Sneakersy zaczęły być noszone przez gwiazdy kina czy muzyki. Warto podkreślić, że wzrost zainteresowania przełożył się na powstanie takich firm jak Nike czy New Balance. Tak więc, jeśli ktoś uważał, że popularność związana jest wyłącznie ze szczęściem/przypadkiem to był błąd. Sneakersy są doskonałym przykładem na to, że sukces złożony jest z wielu składowych.Nadesłał:

Buty sportowe Retrokicks
http://retrokicks.pl

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Anna Gaiss, 2017-06-30 11:06:45

    Osobiście uważam że takie buty nadają się wyłącznie dla kolekcjonerów. Na co dzień, cieżko jest je zestawić z każdym ubraniem.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl