Akwarium i krewetkarium - efektowna ozdoba mieszkania


Akwarium i krewetkarium - efektowna ozdoba mieszkania
2018-05-30
Wiele osób marzy o posiadaniu zwierzątka, którym mogłoby się opiekować. Często się jednak zdarza, że warunki mieszkaniowe lub zdrowie mieszkańców nie pozwalają na zakup psa, kota czy królika.
Przeczytaj również:
 W takim wypadku warto rozważyć kupno akwarium i założenie np. hodowli rybek. Również hodowla krewetek stała się ostatnio bardzo popularna. Nie bez powodu coraz szersze kręgi ludzi interesują się akwarystyką i zakładają hodowle różnych wodnych stworzonek i roślin. Takie bowiem kompozycje w akwarium są niezwykle efektowne i pięknie ozdabiają wnętrze mieszkania. 
 
Jak przygotować akwarium?
 
Zanim wybierzemy ryby akwariowe, powinniśmy zakupić odpowiedniej wielkości akwarium i wybrać miejsce, w którym będzie stało. Potem trzeba zdobyć niezbędne wyposażenie, a więc filtr, grzałkę, oświetlenie i pompkę napowietrzającą, a także termometr, odmulacz, czyścik do szyb i siatkę do poławiania. Potrzebne będzie też tło, żwirek, dekoracje i rośliny.
Jeżeli chodzi o te ostatnie, trzeba pamiętać, że wybierając rośliny do krewetkarium czy akwarium, trzeba dostosować ich ilość i wielkość do jego rozmiarów i stopnia naświetlenia. Również rybki czy krewetki powinny wśród nich czuć się dobrze. Jednak rośliny mają również inną rolę do spełnienia - czysto estetyczną. Pięknie dobrane i skomponowane sprawią, że akwarium będzie prawdziwą ozdobą domu.
 
Jakie ryby wybrać do akwarium?
 
Podczas wyboru rybek do akwarium trzeba będzie zwrócić uwagę na kilka spraw:
* wybrane gatunki nie mogą być wobec siebie agresywne,
* muszą mieć podobne wymagania, gdy chodzi o wodę, pokarm i światło,
* warto tak je dobrać, aby zajmowały różne partie wody. Pięknie prezentuje się akwarium, w którym część zwierzątek zamieszkuje dno, część toń wodną, a część przebywa blisko powierzchni,
* ważna jest wielkość rybek - warto wziąć pod uwagę, że rybka dobrze czuje się w akwarium wtedy, gdy jeden litr wody przypada na jeden centymetr długości jej ciała.
 
Wśród rybek nietrudnych w utrzymaniu wymienić można: gupiki, kiryski, brzanki, neony, mieczyki czy molinezje.


Nadesłał:

Portal wiedzy
http://dawkawiedzy.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl