9. Wioślarski Puchar Wisły – odrodzenie tradycji


9. Wioślarski Puchar Wisły – odrodzenie tradycji
2017-05-19
W sobotę, 3 czerwca 2017 r., na Saskiej Kępie w Warszawie wioślarze będą rywalizować w Regatach o Puchar Wisły. Zawody, organizowane przez Fundację Towarzystwo Wioślarskie Syrenka, odbędą się już po raz dziewiąty.

Sukcesy polskich wioślarzy na arenie międzynarodowej wpływają na wzrost popularności tej dyscypliny w naszym kraju. Osiągnięcia medalistów ostatnich sezonów – Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej, Joanny Dorociak czy Mirosława Ziętarskiego i Mateusza Biskupa, nie tylko wzbudzają podziw, ale też przyciągają kolejnych chętnych do wiosłowania. W 9. Regatach o Puchar Wisły, które odbędą się 3 czerwca 2017 r. na Saskiej Kępie udział zapowiedziało ponad 80 zawodników.

Przeczytaj również:

- Tradycja klubów wioślarskich sięga w Polsce XIX wieku, a pierwsze oficjalne regaty miały miejsce właśnie w Warszawie w 1919 roku. Dzięki cyklicznej organizacja Regat o Puchar Wisły udało się nam wskrzesić niemal stuletnią tradycję wioślarskiego współzawodnictwa - mówi Jarosław Lindqvist, Przewodniczący Rady Fundacji Towarzystwa Wioślarskiego Syrenka. I dodaje - Zależy nam na rozwoju wioślarstwa i przyciąganiu młodych ludzi. Mamy sukcesy - w najbliższej edycji po raz pierwszy udział zapowiedziały również osady spoza Warszawy.biuro@twsyrenka.pl do dn. 1 czerwca 2017r.

Wyłącznym sponsorem wydarzenia jest Dom Development S.A.Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl